2018. december 19. 6500 Baja, Szent Imre tér 5.     1757-2018     www.bajabela.sulinet.hu Éber Sándor freskója  
Történetünk | Dokumentumok | Diákélet | Kapcsolataink | Iskolánkról Elérhetőségünk

  RSS hírek
Webmester

Bélap






E-KRÉTA HELP

Hírek, Információk


Arany Dániel Matematikai Tanulóverseny 2009. december 21.
II. fordulóba jutottak:
Kezdõk:
Resál Tamás (9.A), felkészítõje Dr. Blandl Mátyás
Tomasics Bálint (9.B) és Vass Antal (9.B), felkészítõjük Egyed László.

Haladók
Szõts János (10.A), Horváth Kinga (10.A), Erdõsi Dorottya (10.A), Piukovics Péter (10.A), Nagy Tamás (10.A). Valamennyien Egyed László tanítványai.
Szõts Nóra (10.B), felkészitõ tanárai Lakner Attila és Egyed László.

REGIONÁLIS OLASZVERSENY 2009. december 17.
A verseny helye: PÉCS
Idõpontja: 2009. DECEMBER 14.
Eredmények:
Mûveltségi vetélkedõ Az ókori Rómáról 1. helyezés
A csapat tagjai: Siket Martina, Jámbor Nikolett, Szemzõ Nóra (11.A), Boruzs Dóra (11.B)

Nyelvhasználati verseny
11. évfolyam:
Balázs Domonkos 11.A 1. hely
Szemzõ Nóra 11.A 2. hely
Deák Anikó 11.A 3. hely
13. évfolyam:
Kovács Csenge 13.D 1. hely
Kovács Hanga 13.D 2. hely
Élõbeszéd
11. évfolyam (haladó csoport):
Deák Anikó 11. A 2. hely
Boruzs Dóra 11.B 3. hely
11. évfolyam (alapórás csoport):
Majorcsics Emese 11.D 2. hely
13. évfolyam (nyelvi elõkészítõs csoport):
Kovács Hanga 13. D 1. hely
Fazekas Krisztina 13. D 2. hely
Egyéni ének
Majorcsics Emese 11.D 2. hely

Képzõmûvészeti kategória „100 éves a futurizmus”
Kusztor Roxána 13.D 2. hely
Felészítõ tanárok: Illésné Turai Zsuzsanna és Burány Teréz, valamint Pethõné Kõvári Andrea

Varga Tamás Matematika Verseny II. forduló 2009. december 10.
Az általános iskolai korosztály számára kiírt verseny második fordulójába jutottak:
Tanuló neveOsztályFelkészítõ tanár
Nagy Sebestyén7.ASasfalvi Ildikó
Antal Félix8.ADr. Blandl Mátyás
Csányi András8.ADr. Blandl Mátyás

XXI. Bátaszéki Matematika Verseny 2009. december 10.
A verseny II, fordulójába jutott tanulók:
Antal Félix, Csányi András, Ugrai Bence. Mindhárman a 8.A osztály tanulói, felkészítõ tanáruk Dr. Blandl Mátyás.

OKTV II. forduló MATEMATIKA 2009. december 10.
A matematika OKTV II. fordulójába jutott tanulóink:
Tanuló neveOsztályFelkészítõ tanár
Hosszejni Darjus12.AKirályné Nagy Éva
Mezõfi Dávid11.BDr. Blandl Mátyás
Cseresnyés Péter11.BDr. Blandl Mátyás

ORSZÁGOS TÖRTÉNELMI MÛVELTSÉGI VETÉLKEDÕ 2009. december 09.
A III. Béla Gimnázium csapat az országos döntõ 8. helyén végzett.
A csapat tagjai: Dózsa Kamilla, Somoskövi Laura, Szabó Ágnes (10.B osztályos tanulók)
Felkészítõ tanár: Mészárosné Szõnyi Zsuzsanna
Munkájukat segítette: Lõrincz Attila

Szombati tanítás 2009. december 09.
December 19 - én (szombat) tanítás lesz.
Érvényes órarend: A hét csütörtök.

Cipõsdoboz akció 2009. december 09.
Közös összefogással tegyük szebbé a rászoruló gyermekek karácsonyát!

Részletek >>

Év települése 2009 2009. december 06.
Tizenegy város küzdhet meg az idén „Az Év települése 2009” címért a Magyar Televízió Fõtér címû mûsorának játékában. Az MTV népszerû országjáró magazinjában bemutatott városokra levélben, telefonon és a www.mtv.hu internetes oldalon lehet szavazni. A december 20-ig a legtöbb voksot megszerzõ város az év végén veheti át az MTV ajándékát és a Magyar Turizmus Zrt. különdíját

Részletek >>

Ki lesz az év sportolónõje? 2009. december 06.
Az egyik esélyes Hosszú Katinka.
Szavazni lehet a sportnapilapokból kivágott szelvénnyel, vagy az evlegjobbja@nemzetisport.hu e-mail címen, elletve a www.nso.hu weboldalon lehet.

Részletek >>

Búcsúzunk Tatai Ferencnétõl 2009. december 06.
A halálának híre szinte hihetetlen volt.
Péntek délután búcsúztattuk a mindig segítõkész, kedves munkatársat.
Nyugodjék békében!

ERICSON díjat kapott Dr. Szkladányi András. 2009. december 06.
Iskolánk matematika - fizika tanára az ERICSON a fizika tehetségeinek gondozásáért 2009. évi egyik díjazottja.

Részletek >>

Beiskolázási tájékoztató 2010/2011 2009. november 27.
A Felvételi menüpontból érhetõ el iskolánk 2010/2011 - es tanévére elkészített beiskolázási tájékoztatója.

Országos Ügyességi és Váltófutás 2009. november 24.
A csapatbajnokságon elért eredmények:
4 x 1500 méteres fiú váltóban 9. hely
A csapat tagjai: Ossó Balázs (12.B), Pósa Szabolcs (12.A), Hosszejni Darjus (12.A), Jenei Balázs (11.B)

4 x 800 méteres leány váltóban 5. hely
A csapat tagjai: Kómár Kata (12.A), Kómár Zsóka (12.A), Lõkös Melinda (11.D), Resál Zsanett (11.B)
Felkészítõ tanár: Siposné Csejés Mária

XXX. Öveges József Emlékverseny 2009. 2009. november 16.
Eredmények: Szõts János (10.A)
- matematika egyéni 2. hely
- fizika egyéni 7. hely
- összetett egyéni 2. hely
Összesített csapat 13. hely
A csapat tagjai: Szõts János (10.A), Szõts Nóra (10.B), Resál Tamás (9.A), Tomasics Bálint (9.B)
Felkészítõ tanárok:
matematikából: Dr. Blandl Mátyás, Egyed László, Lakner Attila
fizikából: Karagity István, Dr. Szkladányi András