2022. mjus 18. 6500 Baja, Szent Imre tér 5.     1757-2022     www.bajabela.sulinet.hu Éber Sándor freskója  
Történetünk | Dokumentumok | Diákélet | Kapcsolataink | Iskolánkról elérhetőségünk

  RSS hírek
Webmester

Bélap










E-KRÉTA HELP

E-KRÉTA E-ÜGYINTÉZÉS

Hírek, Információk


Tankönyvrendelés 2022. prilis 08.
Az idei tankönyvrendelést iskolánk könyvtára ímélben, a tankonyv @ bajabela.hu címre várja 04.08 - 04.19 között. Ennek kinyomtatott és aláírt példányát a könyvtárba le is kell adni, legkésőbb 04.20-ig.
Részletek:
http://bajabela.hu/weboldal/tankonyv/tankonyv_rendeles.php

Versenyeredmény 2022. prilis 07.
A budapesti Qualitas Gimnázium által szervezett, német kultúrával és irodalommal (Novalis és E.T.A. Hoffmann) kapcsolatos online német nyelvi vetélkedőn 169 indulóból
Fekete Balázs (11.D) 1. helyezést,
Szabó Krisóf (11.D) 6. helyet szerzett.
Mindketten Döményné Dobosi Lejla tanítványai.
Gratulálunk!

Kiváló kémia eredmények 2022. prilis 06.
A kémia OKTV-n Molnár Hunor 12.C osztályos tanuló 23. helyezést ért el.

Gyenis Márkó 9.D osztályos tanuló az Irinyi Kémiaverseny országos döntőjében 17. helyezést ért el.

Felkészítő tanáruk: Karagity István.
Gratulálunk!

ECL Országos Nyelvi Verseny 2022. prilis 06.
Kitűnően szerepeltek a bélás diákok az országos döntőben.

Eredmények:

angol nyelv C1 kategória: Birkás Dóra (10.B) –5. hely (tanára: Benkő Mónika)

német nyelv B2 kategória: Héjja Judit (9.D) – 4. hely (tanára: Jakabné Bényei Erika)

német nyelv B2 kategória: Szemerédi Bence (10.D) –3. hely (tanára: Gombásné Elmer Éva)

Gratulálunk! További kitartó lelkesedést az idegen nyelvek tanulása terén!

Bajai III. Béla Gimnázium ECL nyelvvizsgahely

(A képen balról jobbra: Bence, Dóra, Judit.)

Versenyeredmény 2022. prilis 06.
Jól szerepeltek diákjaink a Gödöllőn megrendezett országos Mezei futóverseny Diákolimpián.
Lányok:
Táv: 2.5 km
A IV. korcsoportban 210 induló és 34 csapat vett részt.
Lányaink csapatban a 6. helyen végeztek!!
Koller Kamilla 8.B
Koller Száva 8.B
Kerekes Szonja 8.B
Kovács Viola 8.B
Szlama Adél 9.A
Egyéniben:
Koller Kamilla 8.B: 16. helyen ért célba.
Fiúk:
Táv: 4.5 km
Az V. korcsoportban 168 induló és 29 csapat volt.
A fiúk csapatban a 7. helyen végeztek!!
Czigány Bánk 9.B
Barabás Áron 9.D
Székely-Szabó Szilveszter 9.C
Szlama Martin 10.B
Egyéni:
Czigány Bánk a 18. helyen végzett.
Szuper eredmények, sok szeretettel gratulálunk!!
Felkészítő: Thuránszky Balázs, Balogh Ádám.
Kísérő: Kissné Sipos Dorottya

Oroszos siker a Bélában! 2022. prilis 05.
Galic Ivana 12.D osztályos tanulónk az orosz nyelvi OKTV döntőjében a 10. helyet szerezte meg. A verseny három fordulóból állt, a 2. fordulót és a döntőt Budapesten rendezték meg. Ivana a PTE angol-orosz szakára készül. Ezzel az eredménnyel 100 plusz pontot kap a felvételi pontszámaihoz.
Felkészítő tanára Gál Krisztina.
Gratulálunk!

Versenyeredmény 2022. prilis 05.
Országos Német Nyelvi Verseny 7-8. osztályosoknak - megyei eredmények:
7. évfolyam:
3. Kis Olívia Rózsa (7.B)
4. Horváth Márk (7.B)
5. Kislaki Zsombor (7.B)
8. évfolyam:
3. Mikó Márta (8.B) - továbbjutott
4. Koller Kamilla (8.B)
5. Koller Száva (8.B)
Felkészítő tanárok: Sárközi Andrea és Balykó Noémi.
Gratulálunk!

Első helyezés 2022. prilis 05.
Végzős diákunk, Mihalovics Gréta (12.A) az orosz nyelvi OKTV 2. fordulójából, minimális pontszámmal lemaradva ugyan, nem jutott be a döntőbe, viszont az Orosz Nyelv- és Irodalomtanárok Magyarországi Egyesülete által rendezett kétfordulós irodalmi vetélkedőn (próza- és versmondás, irodalmi kvíz) 1. helyezést ért el. Kezdő oroszosaink, az utánpótlást képviselő Köbli Ágnes (9.C) és Jekl Tamás (9.C) is szépen helytálltak.
Gratulálunk!
(A képen Mihalovics Gréta középen látható.)


Versenyeredmény 2022. prilis 05.
Horváth Márk 7.B osztályos tanuló a Varga Tamás Matematikaverseny megyei döntőjében 6. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Steingártné Molnár Mária.
Gratulálunk!

Két második hely! 2022. prilis 04.
A városi Röplabda Bajnokságon a fiúk és a láynok is a 2. helyet szerezték meg.
Nagyon jó és izgalmas meccseket játszottak, élmény volt nézni! Hajszálon múlt a győzelem!
A fiúcsapat tagjai: Weiner Martin, Mándity Kristóf, Szatmári Szabolcs, Vincze Péter, Pálmai Flórián, Liptai Márk, Petike Marcell, Nagy József, Fehér Zalán.
A lánycsapat tagjai: Kertész Panna, Garajszki Lilla, Csintalan Zsuzsanna, Csintalan Luca, Szakony Kata, Virág Edit, Szabó Dorina, Kispál Kamilla, Neszvecskó Laura, Boros Mirella.
Kísérő tanár: Kissné Sipos Dorottya.
Gratulálunk!



Versenyeredmény 2022. prilis 02.
Kenyeres András (9.d) a 19., Szittya Tamás (11.b) a 17. helyen végzett a Kosáry Domokos országos történelemversenyen.
Felkészítő tanár: Dr. Mayer János.
Gratulálunk!


Versenyeredmény 2022. mrcius 26.
A Bendegúz Akadémia által szervezett matekÁsz 3 fordulós országos matematikaverseny megyei fordulójában Béla Miklós (8.B) első helyezést ért el. Ezzel továbbjutott a májusban megrendezésre kerülő országos döntőre.
Felkészítő tanár Braun Adrienn.
Gratulálunk!

Erasmus+ Nívódíjat kap a Bajai III. Béla Gimnázium 2022. mrcius 25.
A Tempus Közalapítvány 2016-ban létrehozta az Erasmus+ Nívódíjat, melynek célja az Erasmus+ program keretében kiemelkedő színvonalú nemzetközi együttműködést végző pályázók munkájának elismerése, a jó példák felmutatása, a minőségi megközelítés erősítése.
A gimnázium „healTH AT School” című projektje részére a záróbeszámoló bírálatát követően a Nemzeti Iroda által tett jelölés, valamint a felkért szakértő javaslata alapján a TKA Kuratóriuma Erasmus+ Nívódíjat adományozott.
Az Erasmus+ Nívódíj magában foglal egy 150.000 Ft-os, eszközbeszerzésre fordítható támogatást.
A projekt nemzetközi és helyi koordinátora Páli Noémi intézményvezető-helyettes, akinek munkáját kollégák és diákok is segítették!

Versenyeredmény 2022. mrcius 25.
Iskolánk kosárlabda csapata a mai napon a megyei döntőben- két kecskeméti iskola legyőzésével I. helyen továbbjutott az országos elődöntőbe.
Kísérő tanár: Németh Attila.
Szurkolunk a játékukat, elszántságukat és a felkészültségüket látva az országos döntőbe való továbbjutáshoz!
Köszönjük az egyesületi edzők munkáját: Szabó Attila, Szabó Norbert, Radnóti Miklós, Cservék Csaba!
Gratulálunk!
A csapat tagjai:
Antal Péter 8.A, Bánóczky Bence 7.A, Béla Miklós 8.B, Csanyik Balázs 7.A, Gottlieb Gergely 8.B, Kiss Máté 7.B, Rácz Martin 9.D, Radnóti Huba 8.A, Rybárik Balázs 8.B, Rybárik Máté 8.B, Stefánovics Sebestyén 7.A, Szabó Botond 7.B, Varga Máté 8.B.

Közösségi szolgálat 2022. mrcius 23.