Az utazást nagy felkészülés elõzte meg. Magyarország feladata egy útlevél, úgynevezett eco-passport, elkészítése volt. Versenyt hirdettünk az iskolában az útlevél borítójának megtervezésére. Több mint 200 pályamû érkezett, melyek közül Nagy Sebestyén, 9. a osztályos tanuló alkotását választottuk ki gyõztesként. Az útlevél belsõ oldalára Hodri Anita, 9. b osztályos diák rajza került.
| |
Nagy Sebestyén munkája | Hodri Anita rajza |
A csapat egy rövid bemutatkozással készült, majd ötleteket gyûjtöttek egy, az Európai Parlamentnek szánt levél megírásához. A legnagyobb feladat azonban egy film készítése volt az ökológiai lábnyomhoz kapcsolódóan, melynek forgatásában Réti Attila tanár úr és Sümegi Júlia irányításával a 12. d osztály vett részt.
Az Olaszországban töltött napok bõvelkedtek mind munkában, mind szórakozásban. A diákok nemzetközi csoportokban dolgoztak: levelet írtak az Európai Parlamentnek, figyelemfelhívó plakátokat készítettek, ötleteket gyûjtöttek a környezetvédelmi program lehetséges folytatásához, illetve megtanulták a CARE-dalt, melyben kettõ-kettõ sort énekel minden ország a saját nyelvén, majd a közös refrén angolul hangzik el. Kikapcsolódásként ellátogattunk a Vezúvhoz és Pompeji városába is. Egész napos kirándulást tettünk Nápolyba.
Ott tartózkodásunk alatt megtapasztalhattuk az olasz vendégszeretetet, megkóstolhattunk finomabbnál finomabb ételeket, és olyan élményekkel gazdagodtunk, melyeket soha nem felejtünk el.
|